O hře paintball

Historie paintballu

 

Zde máme tři příběhy, které vedly ke vzniku této ojedinělé adrenalinové zábavy

 

1) rančeři z USA si primitivními zbraněmi s barevnými kuličkami značkovali při počítání dobytek a ve chvílích nudy začaly střílet sami po sobě

2) v armádě existoval fiktivní trénink boje, kde se používaly voskové projektily místo ostré munice

3) značkování stromů určených k porážce

 

Princip hry 

 

Jedná se o adrenalinovou zábavu, kde po sobě soupeři rozděleni do dvou týmů střílejí kuličky s přírodním barvivem tzv. PAINTBALL

O hráče, který je zasažen kuličkou se tato kulička roztříští a barvivo, které obsahuje, se rozlije v místě zásahu. Tím je hráč označen a s výkřikem HIT a zvednutou paží odchází na shromaždiště tzv. mrtvoliště.

 

Proč paintball

V paintballu je principem hry zasáhnout soupeře kuličkou naplněnou barvou. V paintballu zkrátka nikomu neublížíte. Hráč si podle svého gusta vybere zbraň, zásobí se kuličkami a vyráží na hřiště. Jedná se o Týmovou hru, kde poslední vyhrává, můžeme tak hrát o vlajku, deathmath a mnoho dalších her. Kdo chce zvítězit, musí být rychlý, pohotový, přesný, a také vychytralý. Hráč, který inkasuje zásah, vypadává ze hry.

Hra paintball je vhodná pro všechny věkové kategorie, tedy i pro děti, aniž by u nich vzbuzovala agresivitu a stimulovala skutečné nasílí.

 

   

Paintball je moderní, rychle se rozvíjející adrenalinový sport, který nevyžaduje jenom rychlost, sílu a fyzickou kondici. Při paintballu budete potřebovat i taktické myšlení a chladnou hlavu. Zažijete radost a euforii z výhry, ale i zklamání, když zjistíte, jak málo někdy stačí k porážce. Jedno je ale jisté. Na zážitky z paintballu nikdy nezapomenete!

 

Paintballu existuje nespočet variant, ale většina má jedno společné. Vždy hrají dva týmy proti sobě. Cíle se mohou lišit. Jednou musíte získat vlajku soupeře, jindy bráníte vlastní, nebo musíte eliminovat všechny protihráče. Počet hráčů v týmu je libovolný a je omezený jen velikostí hrací plochy. Hrát mohou dvě dvojice proti sobě, ale proběhly i hry, do kterých se zapojilo více než 500 hráčů na každé straně.

Hra má časový limit (obvykle 5-10 minut, záleží na velikosti hrací plochy a počtu hráčů), takže se nemusíte bát dlouhého čekání, když dostanete zásah hned na začátku.